• bilgi@turkiyede-saglik.com
  • 05060291677
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
236 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Kaptan Paşa Mah. Halit Ziya Türkkan Sok. No: 19 Famas Plaza C. Blok - Şişli / İstanbul
  • TELEFON: +90 212 314 66 66
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

İLKLER
Türkiye’de uluslararası JCI akreditasyon belgesini alan ilk hastanedir.
2004 Mart ayında Sağlık Bakanlığı’ndan organ (karaciğer ve böbrek) transplantasyonu ve ilgili laboratuvar servisleri için lisans alan ilk özel hastanedir.
Türkiye’de ilk çocuk kan uyumsuz karaciğer nakli gerçekleştirilmiştir.
Memorial Tüp Bebek Merkezi Başkanı Prof. Dr. Semra Kahraman, Türkiye’de ilk kez mikroenjeksiyon yöntemiyle gebelik sağlayarak Türk tıp tarihine geçmiştir.
Embriyonik kök hücrelerinden kalp kası hücresi üretimi 2004 yılında ilk kez Memorial Hastanesi’nden gerçekleştirilmiştir.
Memorial ileri teknoloji ve bilgi birikimi gerektiren kapsül endoskopi ve endostent gibi metotları Türkiye’de ilk uygulayan hastanedir.
Memorial Antalya Hastanesi Amerikan Embriyoloji Derneği tarafından akredite edilen Türkiye’nin ilk ve tek tüp bebek merkezidir.
Memorial Şişli Hastanesi Doku Tipleme ve İmmünoloji Laboratuvarı ‘European Federation For Immunogenetics (EFI)’ tarafından akredite edilen Türkiye’nin ilk özel laboratuvarıdır.
Memorial Şişli Hastanesi Tüp Bebek Laboratuvarı TÜRKAK Akreditasyon Kurumu tarafından İSO 15189 standartları gereği akredite edilen Türkiye’nin ilk ve tek tüp bebek laboratuvarıdır.
Memorial Şişli İnme Rehabilitasyon ve Araştırma Ünitesi ile Memorial Hizmet Hastanesi İnme Akut Tedavi Ünitesi’nin oluşturduğu “Memorial İnme Merkezi” Türkiye’nin ilk kapsamlı inme merkezidir. Memorial Hizmet Hastanesi Akut Tedavi Ünitesi ayrıca Türk Nöroloji Derneği ve Türk Beyin Damar Hastalıkları Derneği tarafından da özel hastaneler arasında ilk akredite edilen merkez olma özelliğine sahiptir

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Translate »